lenkahubusova.sk

Pozdravujem Vás,

tak sa mi stalo, že nejaký vírus sa znenazdajky uvelebil v mojom tele a veru ma celkom prekvapil. Ráno som vstala dolámaná a cítila som horúčku. Tak som sa, cestou z kúpeľne, vrátila späť do postele a po chvíli som hneď zaspala… Unavená, a veru aj slušne ubolená, som preležala celý deň, v maximálnej snahe prespať tento nežiadúci stav. No náhle som pocítila niečo zvláštne… chuť poďakovať sa.

Chorá a ubolená

Vírus zvíťazil a ja som ochorela. V ten deň kompletne odpojil všetky moje centrá zodpovednosti k plánom, dohodnutým termínom, povinnostiam v práci, nielen tohto, ale aj nasledujúcich dní. Celkom kvalitne naštartoval moje centrá bolesti, pripútal ma chorú na lôžko.

Priznám sa, hnevalo ma to… cítila som sa maximálne nekomfortne. Unavená, ubolená, malátna. Na druhý deň odštartovali moje výčitky voči odloženým povinnostiam, termínom ale aj finančným dopadom môjho náhleho vylihovania v posteli. Určite to poznáte…

poďakovanie

Keď tu zrazu prišla myšlienka… Čo mi tá choroba chce naznačiť? Čo by som mala urobiť?

V sekunde som si odpovedala…Mala by som spomaliť, oddýchnuť si, postarať sa o svoje telo!

Milý vírus, vyslovujem ti poďakovanie, že si sa u mňa zastavil a doprial mi túto príležitosť. Bol to čas, ktorý mal pre mňa neopakovateľný význam. Bol to čas, kedy som si dopriala:

  • poboľkať si, posťažovať sa a byť vypočutá,
  • byť obskakovaná, hýčkaná,
  • odpočinok pre moje telo,
  • poležať si a bez výčitiek si dopriať maximálny oddych,
  • váľať sa a pozerať rozprávky s mojimi láskami,
  • dať si mäkučkú vianočku trikrát za deň,
  • popíjať čajík, ktorý bol aj teplý,
  • cez obed sa prejsť na slniečku,
  • spomaliť a dopriať si chvíľu sama so sebou, ktorá bol plne akceptovaná mojimi blízkymi.

Poďakovanie za príležitosť

Uvedomiť si nekonečnú hodnotu zdravia a plnohodnotného bezbolestného fungovania. Mať radosť z ničnerobenia a dopriať môjmu telu oddych bez výčitiek. Vnímať ozdravnú silu môjho tela a dýchania nosom. Pocítiť prítomnosť novej sily a energie.

Ďakujem za čas na čítanie a písanie, za možnosť popremýšľať. Ďakujem aj za možnosť podeliť sa o svoju skúsenosť a napísať tento príspevok (ale aj doplniť do blogu dávno pripravený článok ;-)).

Som zdravá, cítim sa plná síl a teším sa na nový deň. Oddýchnutá sa vydávam smerom k novým výzvam. Smerujem aj do práce, aby som mohla opäť tráviť obohacujúci čas s ľuďmi, s ktorými spoločne poznávame a tvoríme spokojnejšie a vyrovnanejšie bytie.

S poďakovaním na perách

Lenka

Foto opäť od Idky, ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.