lenkahubusova.sk

Život, ľudia a ich vzťahy vo mne vždy vzbudzovali záujem. Vzťahy vnímam ako priestor kontaktu ľudských pohľadov, potrieb, emócií, prejavov. Fascinuje ma interpersonálna komunikácia, objavovanie a napĺňanie ľudských potrieb, hľadanie zmyslu života, rovnováhy a životnej spokojnosti. Preto, a pre mnohé iné, pôsobím v oblasti osobného poradenstva ako sprevádzajúci psychológ, poradkyňa a mediátorka. Možno aj preto ma oslovila p. Michaela Krivdová z populárneho ženského magazínu EVITA, s ponukou na rozhovor. Venovali sme sa téme vzťahov.

V článku s názvom VEKOVO NEROVNÁ LÁSKA sme hovorili o tom, akú rolu zohráva vek vo vzťahu partnerov, o tolerancii a sociálnych konvenciách. Prebrali sme bližšie povahu vzťahov medzi mladším mužom a staršou ženou, ich fungovanie, vzájomné očakávania, motivácie k vyhľadaniu vekovo nerovného partnerstva a mnoho iného.

spolupráca evita
Rozhovor o Vekovo nerovnej láske, spolupráca s magazínom EVITA

Vyberám z rozhovoru v magazíne EVITA…

Z témy o predsudkoch pre Vás vyberám časť o tom, ako sa ich môžeme zbaviť: “Cestou prijatia. Trénovať sa v rešpektovaní druhých ľudí, ako aj v rešpektovaní a prijímaní seba samých. Snažiť sa byť otvorený a postaviť sa vlastnému strachu z inakosti, odlišnosti. Vnímať rozdiely ako príležitosť, naučiť sa niečo nové a obohatiť tak svoje bytie. Počúvať druhých, dať im priestor a skutočný záujem. Je to náročný proces, ale pokiaľ sa preň rozhodnete, môže vám priniesť do života nielen krásu, ale aj novú energiu.”

Ďakujem za príležitosť a príjemnú skúsenosť. Oceňujem spôsob komunikácie, efektívnu spoluprácu a prívetivý prístup zo strany pani redaktorky. Mám radosť z výsledku nášho snaženia. Za mňa júlová EVITA – mimoriadne príjemné letné čítanie, už pokukujem po augustovej. Ďakujem aj mojim klientkám, ktoré ma milo prekvapili a upozornili, že článok je už na svetle sveta 🙂

Motivačne Vám, čitateľom môjho webu, vyberám zo záveru článku, kde s nádejou na perách vyhlasujem, že: „Všetky vzťahy môžu fungovať, pokiaľ sa o ne budeme starať a budeme im venovať pozornosť.“

Aj ja mám snahu venovať im pozornosť, ktorú si zaslúžia a možno práve preto som sa menej venovala „blogárčeniu“. Aktuálne mám aktívnu snahu prispieť novým príspevkom o vzťahoch, na ktorom pracujem.

Radostne a poctene

Lenka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.