lenkahubusova.sk

Pozdravujem Vás milé ženy,

mnohé z Vás pozitívne reagovali na môj príspevok venovaný len a len ženám. Ďakujem za pozitívnu spätnú väzbu. Vďačím Vám aj za reakcie v zmysle… „Áno, dobre, mám to tak aj ja. Som unavená, znechutená, neistá ale… Poraď čo s tým? Nemám čas nič meniť a už vôbec nemám čas o tom vykecávať.“. Pre tie z Vás, ktoré nemajú čas a predsa by v svojom živote radi niečo „podnikli“ je tento príspevok. Pritom stačí aj málo, možno len taká vďačnosť…

Nemám čas

Jasné, každá dobre vieme, aké je to úžasné a skvelé byť ženou. ALE… Keď prídete po ťažkom dni z práce... pozriete na tú kopu riadu, špinavého prádla, bordelu v celom dome. Jeden kuk do prázdnej chladničky… hurónsky krik Vašich detí, pohľad na muža ležiaceho na gauči…

To Vám, pravdepodobne, také úžasné pripadať nebude. Viem, možno som to trochu prifarbila a možno až tak veľmi nie. V bežnej realite všedných dní má tá naša ženskosť trochu iný ráz, však?

  • Aj Vy máte plné zuby mudrovania o tom, ako veci robiť inak?
  • Aj Vy ste unavená z toho čo máš zvládnuť, stihnúť?
  • Aj Vy máte toho dosť?

Mám pre Vás dobrú správu… to, čo potrebujete, máte v sebe…

1. Vďačnosť

Vďačnosť nám dáva možnosť upriamiť pozornosť na to, čo je v našom živote dôležité. Vďačné sme vtedy, keď sa prestaneme koncentrovať na to, čo nám chýba. Pokiaľ dokážeme upriamiť svoju pozornosť na to, čo máme. Vďačnosť podporuje nový pohľad, na ten istý život.

Za čo by sme mohli ďakovať?… napríklad za zdravie, strechu nad hlavou, vzduch do našich pľúc, zobúdzanie sa pri našich blízkych, úsmev, pohladenie, poláskanie… za milovaných ľudí okolo nás. Ale aj za oblečenie (aj keď je niekedy pokrčené a narýchlo uložené, inokedy pohádzané po zemi), jedlo (aj keď výber v chladničke môže byť niekedy chabý), za rozhovor, diskusiu, „šťastnú“ cestu do práce a z práce, za možnosť nakúpiť všetko, čo potrebujeme. Určite každú z nás napadne za čo všetko pociťujeme vďačnosť.

Za čo ste vďačná? Za čo (komu) by ste rada poďakovala?

2. Ocenenie

Láska a rešpekt k sebe samej sú liekom. Jedna z ciest, ako si ich prejaviť je cez pochvalu, ocenenie. Možno si povieme: “Pch, že ocenenie, aké ocenenie.”.

Oceňme sa za to, čo sme zvládli, čo sme dokázali. Mám na mysli „veci,“ vďaka ktorým fungujeme nielen my, ale aj aj naše okolie (doma, v rodine, v práci). Inšpirujem Vás aj príkladmi – ocenenie za zvládnutie náročného dňa, splnenie všetkých pracovných úloh (a tie, ktoré sme náhodou nestihli prídu na rad ďalší deň, vieme o nich a aj za to sa môžeme oceniť), za to, že sme stihli nakúpiť, navariť, nahádzať prádlo do práčky ale aj za skladanie, žehlenie (a dám Vám aj super tip ako si chvíľku ukradnúť pre seba, pretože uložiť si zvládne každý sám, dieťa od cca 5 rokov), atď.

Za čo sa oceníte? Čo perfektne zvládate? S čím si viete efektívne poradiť?

Oceniť sa môžeme aj tým, že si doprajete to, čo máme radi… či je to čokoláda, kávička, poriadne veľký rezeň… oblečenie, kabelka … či stretnutie s priateľmi, výlet, masáž…

3. Chvíľa pre seba

Smieme dať na prvé miesto seba a dopriať si chvíľu pre seba. Povinnosti počkajú, aj keď by bolo fajn keby zatiaľ niekto navaril, vyvešal prádlo, povysával, ale ani to nie je márne, pretože povinnosti v domácnosti môžete delegovať (pokiaľ máte tú možnosť, určite ju využite).

Láskavo dajte vedieť svojim blízkym o chvíľke pre seba, zavrite sa v izbe… a ostatné je na Vás (vyložte si nohy a buďte sama so sebou, tak ako Vám to je príjemné) (Extra tip – príjemné je zavrieť sa v kúpeľni, napustiť si vaňu a domáci welnes je len a len Váš).

VĎAČNOSŤ – OCENENIE – ČAS PRE SEBA

Doprajete si chvíľu pre seba? Postaráte sa o seba každý deň?

Vždy, keď sa Vám to (popri všetkých povinnostiam) podarí, nájdite si chvíľu (pár sekúnd) a poďakujme sa, lebo vďačnosť nás hreje pri srdiečku a podporí aj pozitívne naladenie. Aspoň jedenkrát (ale kľudne aj viac) denne sa oceňme a doprajme si chvíľu (niekedy stačí aj 5 minút) pre seba. Alebo si pokojne vytvorte vlastný „zvládací“ rituál, v ktorom sa budete cítiť spokojne a sama sebou.

Veľa spokojných dní milé ženy, plných vďačnosti, ocenenia a zdieľania nielen starostí ale aj radostí.

S láskou, jedna z Vás

Lenka

Foto od Idky, ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.